Požičovňa tepovacích strojov

Čistenie kobercov a čalúnenia, strojové tepovanie, extrakčné čistenie si môžete urobiť aj sami v pokoji bez stresu a vyčistiť si všetko potrebné podľa Vášho uváženia. Požičovňa čistiacich strojov je Vám k dispozícii. Stačí nás kontaktovať a dohodnúť si požičanie čistiaceho stroja. Budete k tomu potrebovať len občiansky preukaz alebo pas a peniaze na vratnú zálohu. Pri odovzdaní stroja Vám vysvetlíme ako s ním pracovať a odovzdáme Vám čistiaci prípravok Kärcher.

Tento profesionálny čistiaci stroj sa používa na čistenie kobercov a všetkého čalúneného nábytku, ako sú kreslá, stoličky, sedacie súpravy, matrace a iné, extrakčné mokrou cestou. Jeho sila plne dostačuje na byty, kancelárie, chaty, chalupy, penzióny a ostatné menšie až stredné priestory. Možno tiež použiť na čistenie interiérov vozidiel. K tomuto extrakčného dodávame čistiaci prostriedok Kärcher RM 760.

Popis tepovacieho stroja Kärcher Puzzi 10/1 Professional

Profesionálny a kompaktný extraktor na čistenie kobercových plôch, čalúnenia a autointeriérov. Najlepší výsledok odsávania v porovnaní so všetkými konkurenčnými prístrojmi, preto je možná rýchla pochôdznosť textilných povrchov. Keďže po čistení ostáva len minimálna zvyšková vlhkosť, je možné čistené koberce a čalúnenie veľmi rýchlo opäť používať.

Frekvencia tepovania sa dá doporučiť na základe počtu osôb v domácnosti alebo miery znečistenia. Dôležitým faktorom sú taktiež domáce zvieratá – pri domácnostiach so psami a mačkami je samozrejme vhodné tepovanie zaradiť častejšie. Pri tepovaní netreba zabúdať na to, že vytepované predmety musia následne schnúť cca 4 hodiny.

Návod na použitie tepovacieho stroja Kärcher Puzzi 10/1 Professional

I.   Dávkovanie čistiaceho prípravku
1x odmerka  = 60ml použijeme na prípravu 6 litrov teplej vody. Obsah nádrže na čistiaci roztok je 6 litrov

II.  Plnenie čistiaceho stroja roztokom
Vypnite stroj a vytiahnite zástrčku z elektrickej siete. Do čistého vedra nalejte vlažnú vodu (max.50°C) a pridajte čistiaci prípravok podľa bodu I. Potom riadne zamiešajte a nalejte do určenej nádrže v stroji.

III. Čistenie koberca
Stlačte obe tlačidlá na stroji (čistenie a odsávanie), tým uvediete stroj do chodu. Pred vlastnou prácou vyskúšajte na koberci alebo čalúnení stálofarebnosť na málo viditeľnom mieste. Hubicu posúvame po koberci smerom k sebe a zároveň rozstrekujeme pomocou páčky čistiaci roztok, zároveň dochádza k odsávaniu čistiacej tekutiny. Na viac znečistené miesta naneste prípravok na plochu, nechajte niekoľko minút pôsobiť a potom opätovne odsajte.
Čistiaca kvapalina je pod tlakom vstrekovaná hlboko do koberca a spoločne s rozpustenými nečistotami opätovne odsávaná, tak sa odstráni mastnota, špina a pachy z koberca. Tepované miesto zostáva po vyčistení vlhké, nie však mokré. Vďaka výkonným strojom sa dosahuje extrémne nízka zbytková vlhkosť (3,5%). Extrémne špinavý a zaprášený povrch treba najskôr povysávať a zbaviť ho hrubých nečistôt a prachu.

POZOR!! Ak bol v minulosti na čistenie koberca použitý prípravok Vanish alebo iný podobný silne
penivý prípravok je nutné dbať na zvýšenú pozornosť! Hrozí napenenie prípravku v odpadovej
nádobe a nasatie do motora a tým zničenie stroja.
 

IV. Počas prevádzky
Nádrž na odpadovú tekutinu sa postupne naplní tekutinou, táto nádrž však nesmie pretekať. Ak pretečie, vysušte dno pod nádržou. V prípade, že umývacie hubica nerozstrekuje na koberec žiadnu čistiace tekutinu je nádrž na roztok prázdna a je nutné stroj ihneď vypnúť. Ďalšia možnosť je upchatá tryska odskrutkujte ju a prepláchnite. Čerpadlo nesmie bežať naprázdno, radšej vypnite čerpadlo skôr, než dôjde čistiaca tekutina. Ak je odpadová nádrž naplnená, vylejte odsatú tekutinu a postupujte podľa bodu 2.
 

V.   Po skončení čistenia
Nádrž na odpadovú tekutinu opláchnite vlažnou vodou a nechajte zvoľna uschnúť. Stroj utrite vlhkou handrou
(Nikdy neumývajte pod tečúcou vodou). Podľa potreby prepláchnite aj sacie hubice. POZOR! – Stroj nenechávajte schnúť na kúrení alebo kachliach!! Môže sa zdeformovať!!
 

VI.  Vrátenie stroja
Čistiaci stroj a všetko príslušenstvo (čistiace nástavce, hadice) vráťte obsluhe požičovne vo vopred stanovený deň a hodinu.
RADY NA ZÁVER
Pri odpojení stroja zo siete ťahajte vždy za zástrčku, nikdy nie za kábel. Pri poruche čistiaceho stroja, stroj neopravujte, ale spojte sa prosím s požičovňou čistiacich strojov a dohodnite sa na ďalšom postupe. Nezabudnite prípadnú závadu nahlásiť pri vrátení čistiaceho stroja!!